ГО "Батько МАЄ ПРАВО" проти Верховної Ради України
(справа щодо видалення з сайту ВРУ публікації Декларації прав дитини)
 
 
 • Україна займає одне з лідируючих місць у світі за кількістю розлучень. Близько 70-80% сімей розпадаються. У більшості з них є діти. Розумні батьки домовляються про майбутнє виховання дітей, намагаючись убезпечити дітей від психологічного травмування, викликаного розлученням батьків. Але зрозуміло, що більшість розлучень проходить зі сварками, коли кожен з подружжя намагається дошкулити іншому і головним інструментом маніпуляцій стає, на жаль, дитина. При розлученні батьків існує нібито дві прості процедури щодо дитини: визначається місце проживання дитини, тобто з ким дитинка буде жити, а інший з батьків, враховуючи задеклароване право рівності, має право на рівну частку участі у вихованні дитини. Але на практиці - це тільки на папері.

  Визначаючи місце проживання дитини органи опіки та піклування або суди мають враховувати безліч чинників, серед яких хто піклувався за дитинкою, у який спосіб, хто має кращі умови для проживання дитини, встановлювати прихильність дитини і де дитинці буде краще проживати, враховуючи її інтереси. Ця сфера судочинства є найскладнішою за своєю суттю, бо суд має детально проаналізувати безліч обставин, встановлення яких є складним, а відповідальність суду величезною, бо на кону життя і майбутнє дитини.

  В Україні так повелось з радянських часів середини 20 століття, що вважається, що дитині за будь-яких обставин краще буде жити з матір’ю. Це теорія дійсно була розповсюджена навіть у Європі, але до середини 20 століття. Після цього європейська практика перейшла на більш новітню теорію «інтересів дитини». Європейська практика судочинства враховує саме те, що говорить і український закон – інтереси дитини.

  В Україні, суди, здійснюючи правосуддя, підходять до цієї сфери правовідносин формально. Тобто заслуховують аргументи сторін і майже завжди віддають дитину матері -це «накатана» практика початку і середини 20 століття. Україна наче застрягла у минулому. Чим же керуються суди? Українські суди знайшли собі «паличку-виручалочку» у вигляді Декларації прав дитини, яка прийнята Генеральною асамблеєю ООН у 1959 році, де у Принципі 6 записано, що малолітня дитина тільки у виключних випадках має розлучатись зі своєю матір’ю.

  Воно б мабуть у можна було б стерпіти закон, якби він був дійсно законом. Але українські суди та органи опіки мабуть вважають що переклад латинського прислів’я «Dura Lex Sed Lex», звучить як дурний закон, але закон.

  Насправді, Декларація прав дитини не може застосовуватись в Україні взагалі, бо не є частиною українського законодавства. Суперечить ст.8,9,24, 92 Конституції України, ст.2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів України» і цілій низці законів і кодексів.

  Щороку в Україні приймаються тисячі незаконних рішень. Тільки за останні 10 років прийнято близько 38 000 таких рішень. Наслідки даних свавільних дій судів жахливі. Щоденно в Україні безвідповідальні матері калічать дітей. Держава закриває очі навіть на те, що майже щодня якась дитина вмирає від рук безвідповідальної матері.

  Звертаємо особливу увагу читачів на те, що ГО «Батько МАЄ ПРАВО» не виступає проти матерів взагалі. Ми стоїмо на принципах забезпечення інтересів дитини і рівності батьків перед дитиною і дитини перед батьками.

  Тому ГО «Батько МАЄ ПРАВО» вперше в Україні звернула увагу на дану проблему, як руйнує долі десятків тисяч дітей. У 2016 році ГО «Батько МАЄ ПРАВО» подало заяву до Уповноважено Верховної ради України про захист прав батьків. Уповноважена відмовила і це стало наслідком звернення до суду. Судовий процес все ще триває.

  На початку 2017 року ГО «Батько МАЄ ПРАВО» звернулась до Верховної ради України, Апарату Верховної ради України з вимогою зняти з офіційного веб-ресурсу Верховної ради України публікацію тексту Декларації (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_384), оскільки її розміщення на сайті суперечить Положенню про веб-ресурси Верховної Ради України та Порядку супроводження веб-ресурсів Верховної Ради України, затверджених Розпорядженням Голови Верховної Ради України №699 від 19 травня 2015 року. Крім того, даний документ розміщений на сайті ВРУ російською мовою, що також суперечить вищезазначеним документам, а до того ж Конституції України, Рішенню Конституційного суду України від 14 грудня 1999 року (1-6/99).

  Верховна рада отримала звернення ГО «Батько МАЄ ПРАВО» і все ще думає чи задовольняти вимогу ГО.

  Десятки українських батьків підтримали ініціативу ГО «Батько МАЄ ПРАВО» і звернулись особисто до ВРУ з персональними заявами і зверненнями з аналогічними вимогами.

  Всі чекають на відповідь ВРУ.

  Які наслідки даних дій:

  1. Якщо ВРУ зніме з офіційного сайту Декларацію, то в Україні не буде джерела звідкіля суди зможуть брати текст-убивцю прав батьків. Це дасть шанс багатьом батькам відстояти свої інтереси у судах і інтереси своїх дітей.

  2. Якщо ВРУ не задовольнить законну вимогу ГО «Батько МАЄ ПРАВО» і батьків України, то ГО «Батько МАЄ ПРАВО» однозначно буде судитись з ВРУ. Але це буде незвичний суд. Це буде суд в інтересах десятків, а можливо сотень українців проти Верховної ради України з метою захисту їх прав людей. У разі отримання позитивного рішення суду, батьки зможуть посилатись на нього як на таке, де вони були стороною у справі. Це дає додаткові можливості для захисту своїх прав кожному з тих, хто підтримає ініціативу громадської організації.

  Вимога + суд. Тільки мову вимоги розуміє сучасна українська державна машина.

  Якщо Ви підтримуєте нашу добру ініціативу, ви можете безпосередньо звернутись до ВРУ з особистою вимогою. ГО «Батько МАЄ ПРАВО» пропонує форму звернення громадян на сторінці даного сайту. Внаступному всі хто звернеться з заявою до ВРУ та отримавши відповідь від ВРУ, надіслати її до ГО «Батько МАЄ ПРАВО» з листом зверненням на захист порушеного права або охоронюваного законом інтересу. І ГО «Батько МАЄ ПРАВО» обов’язково подасть до суду на захист вашого порушеного права та охоронюваного законом інтересу.

  Або можна написати листа-звернення до ГО «Батько МАЄ ПРАВО» за запропонованою формою і відразу уповноважити ГО «Батько МАЄ ПРАВО» захистити Ваше право у суді.

  Саме так пишеться новітня історія України. Зробіть добру справу. Змініть хід історії Україні і подаруйте своїй дитині право на краще майбутнє.

  З повагою,
  голова ГО «Батько МАЄ ПРАВО» Олександр Швець
 • Ознайомитися зі змістом клопотання (звернення) до Апарату Верховної Ради України від імені голови ГО "Батько МАЄ ПРАВО" можна тут:

 •  
  Верховній раді України
  01008, м.Київ, вул. Грушевського, 5
  Апарату Верховної ради України
  01008, м.Київ, вул. Грушевського, 5
  ______________________
  ______________________
  (зазначаєте від кого. Повне прізвище ініціали, адреса, телефон)
   
   
  Заява
   
  Я, ________хто ви____________, є батьком (матір'ю, бабою, дідом______зазначаєте дитину________________.
  На сайті Верховної ради України, розміщений документ № 995_384 - Декларация прав ребенка, яка не є міжнародним договором України і її розміщення на офіційному веб-ресурсі Верховної Ради України, порушує Положення про веб-ресурси Верховної Ради України та Порядок супроводження веб-ресурсів Верховної Ради України, затверджених Розпорядженням Голови Верховної Ради України №699 від 19 травня 2015 року.
  Даний документ зачіпає мої охоронювані законом інтереси оскільки торкається сфери сімейних правовідносин.
  Декларація містить глибоко дискримінуючі норми усупереч ст.24 Конституції України
  Крім того, Декларация прав ребенка розміщена російською мовою в супереч вимогам чинного законодавства.
  Керуючись охоронюваним законом інтересом на захист прав своєї дитини, на виконання вимог Конституції України, Положення про Апарат Верховної ради України, Положення про веб-ресурси Верховної Ради України та Порядку супроводження веб-ресурсів Верховної Ради України, затверджених Розпорядженням Голови Верховної Ради України №699 від 19 травня 2015 року, звертаюсь до Верховної ради України, Апарату Верховної ради України, і
   
  ПРОШУ (ВИМАГАЮ):
   
  1. Видалити з веб-ресурсів Верховної Ради України документу № 995_384 (Декларация прав ребенка) та будь-які посилання на даний документ на веб-ресурсах Верховної Ради України.
  2. Повідомити завника у письмовій формі про виконання даної законної вимоги у спосіб визначений Законом України «Про звернення громадян»
  Звертаю увагу органу державної влади на те, що не виконання законної вимоги громадянина України може мати наслідком звернення до суду на захист порушеного права та охоронюваного законом інтересу.
  З повагою,
  Прізвище ініціали
  Підпис Дата
    
  ЯК НАПИСАТИ ЗАЯВУ:
   
  Ми просимо кожного свідомого батька (матір, бабусю, дідуся) і громадянина відправити звернення до Верховної ради України у наступний спосіб:
   
  1) Зробити лист у двох екземплярах, один залишити у себе (текст можна трохи змінювати);
  2) Обовязково у заяві вказувати повне прізвище імя по-батькові, адресу, телефон, та дату та підписати заяву
  3) Відправити листа до Верховної ради РЕКОМЕНДОВАНИМ ЛИСТОМ З ОПИСОМ ВКЛАДЕНОГО, цінність листа 1 грн. якомога швидше!;
  4) В описі вкладеного зазначити: "Заява, щодо зняття з сайту ВРУ Декларации прав ребенка";
  5) Бажано відправити заяву ПРІОРІТЕТНИМ листом, щоб швидше дійшов;
  6) Повідомити ГО "Батько МАЄ ПРАВО", надіславши e-mail на адресу olshvets@yahoo.com Олександра Швеця про відправлення заяви;
  7) Зберегти чеки про відправку листа та талон опису вкладеного, так само як і другий екземпляр заяви;
  8) Отримавши відповідь від ВРУ надішліть копію відповіді та прикласти заяву до ГО (дивіться закладку "Заява батьків до ГО").

   

 •  
  Голові ГО «Батько МАЄ ПРАВО»
  Швецю О.М.
  03194, м.Київ, бульвар Кольцова 14Е, кв.181
  ______________________
  ______________________
  (зазначаєте від кого. Повне прізвище ініціали, адреса, телефон)
   
   
  Клопотання

  Я, ________хто ви____________, є батьком ______зазначаєте дитину________________.
  На сайті Верховної ради України, розміщена Декларація прав дитини, яка не є міжнародним договором України і її розміщення на офіційному веб - ресурсі Верховної ради України, п орушує норми чинного законодавства.

  Крім того, Декларація прав дитини розміщена російською мовою в супереч вимогам чинного законодавства.

  Керуючись охоронюваним законом інтересом на захист прав своєї дитини, звертаюсь до громадської організації «Батько МАЄ ПРАВО» і уповноважую ГО «Батько МАЄ ПРАВО» звернутись до Верховної ради України з вимогою щодо видалення даного документу з сайту Верховної ради України. У разі відмови у вчиненні даної законної дій прошу ГО «Батько МАЄ ПРАВО» вчинити їнші законні дії на захист мого порушеного права та права моєї дитини у тому числі і звернутись до суду за захистом порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

  Прізвище ініціали

  Підпис

  Дата
 • Верховна Рада України відповідь ще не надала.
 • Судову справу ще не розпочато.