Про громадське об'єднання "Батько МАЄ ПРАВО"
 
 

Громадська організація «Батько МАЄ ПРАВО» була заснована у 2015 році Олександром Швецем і адвокатом Тетяною Горяною з метою удосконалення державної системи опіки над дітьми, яка увібрала в себе найгірші застарілі практики радянської системи і на даний час вже морально застаріла.

Олександр Швець – звичайний батько, який з дитинства майже одноосібно виховував дочку Варвару. Після розлучення колишня дружина вивезла з дому дитину у невідомому напрямку. Батько намагався визначити місце проживання дитини з собою, щоб продовжувати піклуватись про доню, пройшов всі кола «пекла» розгляду питання місця проживання дитини в опіках, десятки судових процесів і врешті-решт справа дійшла до Європейського суду з прав людини. Зрозумівши, що державна система повністю бездіяльна у захисті власних дітей, разом з адвокатом Тетяною Горяною, було прийняте рішення про заснування ГО «Батько МАЄ ПРАВО» з метою створення потужного батьківського руху з метою вдосконалення прогнилої державної системи опіки над дітьми.

Проблема опіки над дітьми після розлучень батьків розповсюджена в Україні. Десятиліттями державна система дискримінує права батьків і дітей, звівши врешті-решт ситуацію до геноциду прав батьків. В Україні майже неможливо батькові визначити місце проживання дитини з батьком, опіки зводять питання участі у вихованні батька, зазвичай, до надання кількох годин на спілкування з дитиною на тиждень у присутності матері. І навіть ці рішення не виконуються. Органи правопорядку не реагують на порушення прав батьків і дітей. В державі не має процедури виконання рішень органів опіки та піклування. Судова система виступає «гільйотиною», яка безжалісно рубає права батьків, не зважаючи на Закон. В Україні повністю відсутня відповідальність за порушення прав батьків і дітей. Варто також зазначити, що дана сфера сімейних правовідносин є надзвичайно корупційною. На українських дітях заробляють шалені кошти всі, від звичайного чиновника до найвищого високопосадовця.

Мета ГО «Батько МАЄ ПРАВО» – це об’єднати десятки тисяч відповідальних батьків, матерів, бабусь і дідусів, які прагнуть щасливого майбутнього для своїх дітей. Ми боремось за рівноправ’я батьків, встановлення відповідальності за порушення прав дітей, за те, щоб державна машина набрала сучасних обрисів і почала виконувати свої функції, гарантовані Конституцією і законами України.

Ми говоримо рішуче «Нi!» найменшим проявам дискримінації прав батьків і дітей.

Які наші методи досягнення мети:

1. Ми об’єднуємо відповідальних громадян, щоб висувати вимоги державі;
2. Ми співпрацюємо з медіа і сподіваємось, що завдяки висвітленню проблеми відповідальними ЗМІ, Україна позбавиться ганебної системи дискримінації, якій не місце в сучасній Україні;
3. Ми плануємо судитись з державою за кожне порушення прав батьків і дітей, не зважаючи на посади чи рівень державної установи з метою заставити державну машину усунути недоліки сфери опіки над дітьми судовими рішеннями;
4. Ми готуємо законодавчі ініціативи на зміну системи опіки і впровадження кращих практик, направлених на швидкі зміни;
5. Ми розвіємо радянський застарілий стереотип про перевагу жінки над чоловіком у питанні виховання дитини.
 

 
Нас багато і кожного дня стає все більше. Нашими руками пишеться нова історія України. Якщо ви хочете доєднатись до позитивних змін в державі – приєднуйтесь. Реєструйтесь на сайті і доєднуйтесь до спільноти тих, хто змінить цю державу на краще.
Голова ГО «Батько МАЄ ПРАВО»
Олександр ШВЕЦЬ

25 грудня 2016 р.